Elektrik Mühendisleri Maaşları 2015

Elektrik mühendisliği bölümünü bitirip çalışma hayatına atılacak olan ve bu bölümü yeni tercih etmiş kişileri yakından ilgilendirenelektrik mühendisleri maaşları 2015 yılında ne kadar bir ivme gösterdi. Bu konumuzda güncel hayatta görev alan mühendislerden bilgiler edinerek sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Çeşitli kademeler görev alan elektrik mühendisleri mesleğin gereği ile olarak görevini icra etmektedir. İnsanlar elbette çalıştıklarının karşılığı olarak emeklerini almak isterler. Daha huzurlu ve ferah içinde yaşamak herkesin en doğal hakkı. Bazı mühendisler özel sektörde daha fazla maaş alırken, bazı mühendisler ise kamu da daha fazla maaş almaktadır. Kamu da görev alan mühendisler genellikle görev yaptığı kuruma göre maaş aldıklarını söyleyebiliriz.

Özel sektörde görev alan mühendisler bilgi ve tecrübelerine göre maaş aldıkları söylemek gerekir. Okuldan yeni mezun olan bir mühendis özel sektör de işe başlamasıyla birlikte en taban ücret ile başlarken, kamu görev alırken özel sektöre göre daha iyi ücretlerle işe başlamaktadır. Elektrik mühendisleri maaşları 2015 hakkında merak ettiklerinizi detaylı bir tabloda oluşturacağız.

Elektrik Mühendisleri Maaşları 2015

Normal olarak 1200 liraya işe başlayan elektrik mühendisi var, 1500 liraya da işe başlayan vardır. Kamuda görev yapan elektrik mühendisleri ise ortalama 2600 ile 3000 arasında kuruma göre maaş almaktadır.Genel anlamda bir tablo oluşturarak sizlere başlangıç maaşları üzerinden bilgiler verdik. Burada kamuda görev alan mühendisler kitler de biraz daha fazla maaş aldıklarını belirtelim.

Kaynakça :  maaslari.net

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Russian RU Spanish ES Turkish TR