ELEKTRİK TESİSLERİ İÇİN YENİ YETKİLENDİRME TABLOSU

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, EMO’nun açtığı dava sonucunda yargı kararıyla proje onay ve kabul işlemlerinde özel kuruluşlara yetki devrinin yürütmesinin durdurulmasının ardından yeni yetkilendirmeler yaptı. Elektrik tesisleri proje onay ve kabul işlemlerinde yetkili tüzel kişilikleri gösteren yeni “Yetkilendirme Tablosu”, Bakanlık tarafından ilgili kurum ve kuruluşlara iletildi.

 

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, Elektrik Tesisleri Proje Yönetmeliği kapsamındaki tesislerin proje onay ve kabul işlemleri için yeni yetkilendirme tablosu yayımladı. Elektrik Mühendisleri Odası`nın (EMO) açtığı dava sonucunda, Elektrik Tesisleri Proje Yönetmeliği`nin can ve mal güvenliği açısından önem taşıyan proje onay ve kabul işlemlerinde özel kuruluşlara yetki devrinin yürütmesi Danıştay tarafından durdurulmuştu. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı söz konusu Danıştay kararı doğrultusunda lisanslı ve lisansız üretim tesisleri ile EÜAŞ elektrik yatırım tesisleri ve diğer tesisler konusunda, DSİ, TSE, TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ`ın yetkilendirildiğini bildirdi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı`nın Yetkilendirme Tablosu`na yazımızın ekinden ulaşabilirsiniz.

 

Dosyalar

YETKİLENDİRME TABLOSU (209 KB)

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arabic AR Chinese (Simplified) ZH-CN Dutch NL English EN French FR German DE Hindi HI Italian IT Russian RU Spanish ES Turkish TR